عزم ملی برای اجرای طرح کهاب ( کاهش بخارات بنزین)
مسئولیت بومی سازی تجهیزات بزرگترین طرح بنزینی کشور بر عهده شرکت اكسير فرآيند نوين آسيا قرار گرفت
 

به گزارش نفتون در حاشیه آخرین روز برگزاری نمایشگاه بیست و سوم نفت تهران یک تفاهم نامه مهم برای بومی سازی تجهیزات طرح ملی کهاب( کاهش بخارات بنزین) میان شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران و شرکت اکسیر فرایند نوین آسیا منعقد شد.

این تفاهم نامه با هدف بومی سازی تجهیزات طرح کهاب؛ میان فرهاد عبدالله پور( مجری طرح کهاب) به نمایندگی از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و جلیل سبحانی( رئیس هیئت مدیره شرکت اکسیرنوین فرایند آسیا و مدير عامل شركت اسپك ) به امضا رسید.

در همین مراسم عبدالله پور با بیان اینکه این اجرای این طرح یک الزام زیست محیطی است، افزود: به همین منظوردر نظر داریم که این پروژه را بومی و سپس در کشور اجرا کنیم.

وی تاکید کرد: خوشحالیم که این تفاهم نامه با یکی از شرکتهای توانمند داخلی به امضا رسیده که با اجرایی شدن آن هم می توان از خروج ارز کشور جلوگیری کرد و هم اشتغال ایجاد کرد.

همچنین جلیل سبحانی رئیس هیئت مدیره شرکت اکسیر فرایند نوین آسیا در گفت و گو با خبرنگار نفتون با اشاره به دستاوردهای بی نظیر متخصصان داخلی کشور در بهبود کیفیت و کمیت تولیدات صنعت نفت با تکیه بر توان داخلی افزود: با حمایت های وزارت نفت و مجموعه تصمیم گیران این صنعت، طی سالهای اخیر در زمینه تولید برخی از مهمترین و پرمصرف ترین تجهیزات و کاتالیست های صنعت نفت به موفقیت های بزرگی دست یافتیم .

سبحانی یادآور شد: اکنون و با مرور دستاوردها ثابت شد هر جا که مجموعه های تصمیم گیر کشور به توانمندی داخلی اعتماد کردند ثمره اش در کسب دانش فنی و محصول باکیفیت ظهور می یابد.

سبحانی با تاکید بر اینکه طرح کهاب با هدف کاهش، هدایت، انتقال و بازیافت بخارات بنزین مصرفی کشور، یک طرح ملی با تاثیرات مثبت اقتصادی و زیست محیطی است گفت: توانمندی های فنی و تخصصی کشور برای تحقق این طرح ملی بسیج خواهد شد و با تکیه بر دانش ایرانی، تجهیزات مورد نیاز اجرای این طرح را با افتخار به مهر " ساخت ایران " ممهور خواهیم کرد.

 
تاريخ ثبت خبر : 1397/02/22
 
جهت بزرگنمایی تصویر برو تصویر کلیک نمائید 
  
  
  
  
29تعداد بازديد :